10 کاخ باشکوه در فرانسه

10 کاخ باشکوه در فرانسه

کاخ های فرانسه در فاصله ای نزدیک به یکدیگر و در حوزه آبی رودخانه لوار و شاخه های آن قرار دارند. هر یک از این کاخ ها متعلق به دوره ای از تاریخ فرانسه است اما باید گفت که اوج رونق آنها به قرن شانزدهم و دوران سلطنت فرانسوای اول باز می گردد. این منطقه منحصربفرد فرانسه واله دولوار نام دارد. نگاهی تصویری به 10 کاخ باشکوه از مجموعه کاخ های واله دو لوار.
کاخ ها و قصرهای باشکوه حاشیه رودخانه لوار در غرب فرانسه علاوه بر معماری زیبا و تحسین برانگیزشان هر یک یادآور گوشه ای از تاریخ این کشور است. در این گزارش به دیگر کاخ های مشهور فرانسه از جمله کاخ ورسای، توییلری، فونتن بلو ، الیزه و … اشاره نمی شود.این کاخ ها از دیدنی های اروپا به شمار می روند.

Click here to enlarge


1 ) منظره بخشی از کاخ باشکوه شامبور که احداث آن در سال 1519 به دستور فرانسوای اول ، پادشاه فرانسه آغاز شد اما فرانسوای اول فقط مدت کمی قبل از مرگش در سال 1547 توانست در این کاخ اقامت کند. پس از او هریک از پادشاهان فرانسه بخش هایی را به کاخ شامبور افزودند.

Click here to enlarge


2 ) کاخ بسیار زیبای شاتو دو شونانسو . این کاخ در حاشیه رود « شر» یکی از شاخه های لوار در سال 1513 احداث شد. سال ها بعد دیان دو پواتیه پلی را به این کاخ افزود که عمارت اصلی را به ساحل چپ رودخانه متصل می کرد تا بتواند مجموعه باغ هایی را به محوطه کاخ شونانسو بی افزاید.

Click here to enlarge


3  ) کاخ باشکوه سومور که بنای آن روی پی های یک کاخ قلعه قرون وسطی در قرن پانزدهم توسط دوک لویی دانژو برادر شارل پنجم ، پادشاه فرانسه احداث شد.

Click here to enlarge


4 ) نمای کاخ شورنی در نزدیکی بلوا و در بین دو کاخ شونانسو و شامبور. سبک معماری کاخ شورنی یک سبک کلاسیک همگون است.

Click here to enlarge

5 ) کاخ مونسورو که مانند نگهبانی در محل اتصال رودخانه لوار و رود وین قرار دارد. کاخ مونسورو صحنه حوادث تاریخی مهیجی بوده است. الکساندر دوما از این کاخ برای نوشتن یکی از رمان های مشهورش به نام « بانوی مونسورو» در سال 1846 الهام گرفت.

Click here to enlarge


6 ) منظره کاخ اوسه که الهام بخش احساساتی شاعرانه است. این کاخ دارای مجموعه ای از مجسمه های مومی است که بازدید کننده را به یاد داستان مشهور زیبای خفته می اندازد.

Click here to enlarge


7 ) کاخ زیبای ویلاندری و باغ های سه طبقه اش که در این تصویر باغ سبزیجات آن قابل مشاهده است.

Click here to enlarge


8 ) مجموعه باشکوه کاخ قلعه شینون در حاشیه رود وین یکی از شاخه های رودخانه لوار. این قلعه سه کاخ باشکوه را در خود جای داده است. ژاندارک حماسه خود را از کاخ قلعه شینون علیه اشغالگران انگلیسی آغاز کرد.

Click here to enlarge


9 ) منظره زیبا و شاعرانه کاخ کلو – لوسه در نزدیکی آمبواز که به اندازه ای لئونارد داوینچی را شیفته خود کرده بود که این هنرمند نابغه آخرین روزهای زندگی اش را در این کاخ سپری کرد.

Click here to enlarge


10 ) کاخ سولی – سور – لوار در اواخر قرن چهاردهم احداث شد. پل این کاخ مناطق شمال رودخانه لوار را به مناطق سولونی و بری متصل می کرد. این کاخ از دیدنی های فرانسه است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 5 = 4