موزه و گالری بورگس رم

موزه و گالری بورگس رم

Museo e Galleria Borghese

موزه و گالری بورگس رم توسط کاردینال بورگس در بین سال های ١٥٧٩-١٦٣٣ گرد آوری شده است. این گالری در زمان گرد آوری کاملترین و بزرگترین مجموعه هنر بشمار می رفت. این مکان خانه بورگس نیز بوده است. این موزه و گالری مرکز و محل نگهداری بهترین کلکسیون نقاشی های خصوصی افراد مشهوری همچون کاراواجسو، بوتیکال و رافائل می باشد. همچنین شما می توانید برخی از مجسمه های جذاب و دیدنی جیان لورنزو را نیز در این مجموعه مشاهده کنید. به طور معمول افراد برای ورود به این گالری حدود دو ساعت معطل می شوند، پس توصیه می شود قبل از بازدید به صورت آنلاین یا تلفنی بلیط خود را رزرو کنید. این موزه از مهمترین دیدنی های رم و دیدنی های ایتالیا به شمار می رود.

the-museo-e-galleria-borghese-rome-italy+1152_12882320814-tpfil02aw-23028بورگس فردی با نگاه نئو کلاسیک بوده که این دیدگاه از وصل کردن اسکیپیو در قرن ١٧ نشات می گرفته است. این ویلا که از مهمترین دیدنی های اروپاست از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت اول گالری زمین نام دارد که در طبقه پایین قرار گرفته و مجسمه های فوق العاده زیبا را در خود جای داده است. موزاییک های زیبا و به سبک پیچیده و همین طور تابلو های نصب شده بالاتر از حد معمول فضایی جالب را در این مکان ایجاد کرده است. همچنین در طبقه بالا می توان از گالری عکس ها نیز دیدن کرد. در قسمت ورودی ترک هایی بر روی دیوارها قابل رویت می باشد. همچنین کف آن توسط موزاییک های زیبا با نقوش گلادیاتورهای مبارز قرن چهارم و نقوش برجسته توسط مارکو کاوالو و همچنین نقاشی هایی از اسب در حال سقوط به چاه مرگ اثر پیترو برنینی (پدر جیان لورنز ورا) دکوراسیون شده است. سالا نام اثری است که در مرکز این گالری قرار دارد، تصویری شجاعانه از خواهر ناپلئون (پائولیا بنا پارت بورگس) است. این تصویر به حالت خمیده و برهنه در نیم تنه بالایی است (فتح زهره ١٨٠٥-٠٨). اما اثر بی نظیر از جیان لورنزو که مجسمه ای دیدنی و جذاب از تصاویر پر زرق و برق اسطوره بت پرست تمام توجه ها را به خود جلب می کند. شما با نگاه کردن به برگ های چرخان در اثر آپولو می توانید به هنر دست های دافنه پی بیرید (١٦٢٢-٢٥). در نقاشی سالا سه و یا دست پلوتون که در حال فشار دادن ران با ظاهر گوشت نرم و لطیف پرسفونه است هنری دیگر را می توان شاهد بود (تجاوز به عنف از پرسفنه ١٦٢١-٢٢).

candida-h-fer-villa-borghese-roma-i-2012اثر سالا هشتم متعلق به کاراواجو می باشد. به علاوه در این مجموعه شما آثاری همچون به دنبال شراب (١٥٢٩-٩٥)، تصویر به طرز عجیب زیبای لامدونا دی بنام مدونا با مار (١٦٠٦-١٦٠٥)، سان جیوانی باتیستا (١٦١٠-١٦٠٩ سنت جان باپتپست) که احتمالا اخرین اثر کاراواجو است را شاهد هستید. در ادامه آثار دیگر همانند اثر دوست داشتنی از پسری با سید میوه در دست (١٥٩٣-٩٥) ویک تصویر دراماتیک از سر بریده که گفته می شود، گولیاته چهره خود را در این نقاشی کشیده است. همچنین در طبقه بالا پیناکوتکا یک تصویر فوق العاده و زیبا از لحظه بی نظیر رنسانس اروپا ارائه شده است. آثاری همچون سالا نهم، بانوی تکشاخ (١٥٠٦)، اثر فوق العاده دی کریستو رافائل (رسوب ١٥٠٧) را نیز از دست ندهید. در ضمن در همان اتاق آثاری از ادورازیون دل بامبینو مانند مدونا و کودک سه ماهه متعلق به قرن ١٦ و اثر بی نظیر دل نوزاد (ستایش از مسیح کودک ١٤٩٥) وجود دارد. از دیگر نکات برجسته این گالری شامل: پرتره برنینی در سالا چهاردهم و شاهکار اوایا تیتان بنام مقدس و بی حرمتی عشق (١٥١٤) در سالا بیستم جزو آثاری است که دیدن آن واجب است. موزه و گالری بورگس رم را از دست ندهید!

ucdco3vkq

موزه و گالری بورگس رم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

34 − = 27