موزه واتیکان رم

موزه واتیکان رم

موزه واتیکان ادغامی از موزه‌ها و گالری‌های مختلف هستند که تحت حمایت پاپ کلمنت چهاردهم و پاپ پیوس ششم شروع به فعالیت کردند. قسمت موزه پروفین لاتران شامل مجسمه های باستانی (به ویژه تابوت‌های سنگی مرمر یک دست) و سنگ نوشته‌هایی از دوران مسیحیت باستانی می باشد. موزه واتیکان رم توسط ژولیوس دوم در اوایل قرن ١٦ بنا نهاده شد و توسط کشیش های مختلف طی سالیان سال گسترش پیدا کرده است.این موزه از دیدنی های ایتالیا و دیدنی های اروپا به شمار می رود.

italy-vatikan-2موزه واتیکان رم یکی از بزرگترین و کاملترین موزه مجموعه آثار هنری دنیا که در طول قرون متوالی توسط پاپ ها جمع آوری شده است بشمار می رود. آثار این موزه از مومیایی های دوران مصر تا اتروسک برنز متعلق به دوران قدیم و همین طور نقاشی های مدرن تشکیل شده است. اما اکثر آثار برجسته آن مربوط به مجسمه سازی های دیدنی کلاسیک و نقاشی های دیواری میکل آنژ در کلیسای سیستین است. هزینه اصلی و همین طور مرکزیت این موزه به قسمت هال و گالری پلازو آپوستولیکو واتیکان تعلق دارد. وسعت این مجموعه در حدود ٥.٥ هکتار متشکل از دو قصر کاخ واتیکان (در نزدیکی سنت پیتر) و کاخ بلودر که به دو گالری طولانی متصل است، می باشد.

1323902543_7در داخل این مجموعه سه حیاط وجود دارد که شامل: کورتیلی دلا پیگنا،و کورتیلی دلا بیبلیوتکا می باشند. قطعا برای بازدید از این مجموعه شما به بیشتر از یک روز زمان نیاز دارید، چرا که زمان برای بازدید کل آن که حدود ٧ کیلومتر نمایشگاه است، محدود است. پس به ناچار بهتر است قبل از رفتن به این مجموعه راجب آن مطالعه کرده و بنا به سلیقه خود انتخاب کنید. در کل یکی از نقاط ضعف این مجموعه علامت های راهنما و برچسب هاست؛ پس توصیه می شود که برای بازدید یا بسته راهنمای صوتی موزه واتیکان رم که قیمت آن ٧ یورو و یا یک راهنما که قیمت آن ١٤ یورو می باشد، تهیه کرده تا بتوانید از دیدن آثار بیشتر لذت ببرید. این موزه از موزه های رم است.

vatican-museumدر سال ۱۹۱۰ و دوران پاپ سنت پیوس دهم (۱۹۰۳-۱۹۱۴) گالری سنگ‌شناسی عبری در داخلی یکی از قسمت های موزه شروع به کار کرد که دربرگیرنده ۱۳۷ سنگ نوشته عبری از قبرستان باستانی در رم است و بعدها توسط پاپ ژان از قصر لاتران به ساختمان داخلی واتیکان منتقل و در سال ۱۹۷۰ تاسیس گردید. در آخرین یکشنبه هر ماه، موزه واتیکان رم درهایش را برای بازدیدکنندگان به صورت رایگان باز می ‌کند. صف مردمی که بی صبرانه در انتظار بازدید از موزه واتیکان در آخرین یکشنبه هر ماه هستند، به حدی طویل می ‌شود که از چندین خیابان فراتر می رود.

sveit0515s

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 3 =