مارسی شهر قایق ها

مارسی شهر قایق ها

مارسی شهر ورزش است. نه تنها تیم فوتبال المپیک مارسی از معروف‌ترین تیم‌های فرانسوی‌ست و فروشگاه‌های آن در همه جای شهر پراکنده است، بلکه دوچرخه سواری، گلف، تنیس و غواصی نیز برای مردم مارسی به اندازه فوتبال مهم‌اند. مسیرهایی که برای دوچرخه سواری کشیده شده‌اند و دوچرخه‌سواران حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای در همه جای شهر، آن‌قدر وسوسه‌کننده‌ هستند که شما را بفرستند پیِ اجاره‌ی دوچرخه و گشت و گذار در شهر. از قضا اجاره کردن دوچرخه بسیار آسان است و از تفریحات محبوب توریست‌ها در مارسی. ممکن است در حین دوچرخه سواری از کنار زمین‌های بزرگ و زیبای گلف مارسی هم عبور کنید. یکی از این زمین‌ها به نام لا سالِت، رستوران معروفی هم دارد با چشم اندازی رو به زمین‌های گلف که محیط و فضایی رویایی‌ برای صرف غذا دارد.

Marseille-Franceمارسی، فرزند ارشد مدیترانه، بندر مهاجران، شهر دوچرخه، شهرقایق‌ها و کشتی‌ها و شهر پژوهش و هنر است. بندر مارسی، از بزرگترین شهر‌های فرانسه و در عین حال شهری چند ملیتی است. شهر الجزایری‌ها، یونانی‌ها، روس‌ها، ایتالیایی‌ها و اسپانیایی‌ها. در مارسی بازارهای رنگارنگ آفریقایی شما را تا دل آفریقا می‌برد، رستوران‌ها و بناهایش ایتالیا و یونان را به یاد شما می‌آورد و بندرگاه‌ها و کوچه‌های مرکز شهرش به شما یادآوری می‌کنند که در فرانسه هستید. از آبراه‌هایش تا بندرقدیمی، از خیابان‌های موازی با دریا تا مرکز شهر و تا بالای تپه، مارسی را شهر پر جنب و جوشی می‌بینید پُر از هیاهوی کار و تجارت، ورزش و پُر از روح زندگی. مارسی شهر‌ی‌ست که همه چیز را با هم دارد. شهر آفتاب و دریا و طبیعت و فرهنگ است؛ شهر کوچه‌های باریک و دوست داشتنی و ساختمان‌های قدیمی اروپایی‌ست؛ شهر پژوهش و شهر دانشمندان است؛ زادگاه بسیاری از شخصیت‌های هنر و ادبیات فرانسه و یک بندر شلوغ است با رفت و آمد کشتی‌ها و قایق‌ها و لنج‌ها.

marseilleدیدن ماهیگیران هنگام غروب و صبح وقتی ماهی‌های خود را در کناره‌ی بندر قدیم به فروش می‌گذارند، از صحنه‌های بدیع و فراموش نشدنی بندر مارسی است. بندر قدیم در مرکز شهر و کنار دریا، قلب مارسی است. سالن‌های تئاتر و رستوران‌ها و کافه‌ها در کنار مسافران و کشتی‌ها و قایق‌ها و آثاری مثل ساختمان شهرداری، کلیسای جامع و قصر فارو، همه در بندر قدیم جمع‌اند. از این بندر نیز می‌توان با قایق به جزیره‌ی کوچکی در وسط دریا رفت و سری به قلعه‌ی بی نظیر ایف زد. قلعه‌ی ایف، زندان قدیم شهر، همان زندانی است که در کتاب معروف کنت مونت کریستو نوشته‌ی الکساندر دوما از آن نام برده شده است و بسیار خاطره‌انگیز و دیدنی‌ست. چشم‌انداز و منظره‌ی بندر قدیم و شهر در هنگام بازگشت از قلعه نیز از زیباترین نماهای بندر مارسی است.

maseille

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

26 − = 25