صومعه مون سن میشل درنورماندی فرانسه

صومعه مون سن میشل درنورماندی فرانسه
Abbaye du Mont-Saint-Michel

صومعه مون سن میشل درنورماندی فرانسه همه ساله جهانگردان بی شماری را به خود جلب می كند ، بلكه محل عبادت هم به شمار می آید . به مناسبت برپایی مراسم جشن هزار ساله ساختمان آن تعدادی از كشیشان فرقه سن – بنوا موفق شدند كه مجددا در آن مستقر شوند .

Mont-Saint-Michelمون سن میشل به خاطر چشم انداز جزیره ای خود و كیفیت ساختمانی بناها و تداوم تاریخی اش از عجایب مغرب زمین به شمار می آید . این معبد كه در قدیم محل عبادت سلت ها بود ، در قرن هشتم میلادی به قلمرو مسیحیت پیوست . نخست نماز خانه ای در آن به ” میشل ” فرشته مقرب وقف شد و خوشبختانه صومعه ای كه بعد ها جانشین آن گشت ، در سایه استحكامات اطراف آن توانست آزادانه گسترش یابد .
800px-FranceNormandieLeMontSaintMichelAbbayeدر دوره گوتیك شهرت مذهبی معبد میشل به اوج خود رسید و هجوم زائران به این نقطه چنان گسترش پیدا كرد كه كشیشان را مجبور ساخت تا بی وقفه به ساخت بناهای بلند تر و وسیع تر كه به وسیله جرز های محكم نگهداری می شدند ، بپردازند . بدین ترتیب یكی از عجایب جهان كه عبارت از مجموعه ای از بناها به بلندی 1211 تا 1228 متری زمین است ، به وجود آمد. این مجموعه شامل 5 تالار بزرگ است كه در دو ردیف روی هم قرار دارند و بر بالای آن صومعه بسیار جالبی ساخته شده كه گویی میان آسمان و در یا معلق است .  از آن زمان به بعد این معبد دچار سرنوشت فلاكت باری شده است . پس از خرابی نسبی كلیسا و تبدیل صومعه به زندان، این تغییر كاركرد به ویرانی كامل آن انجامید . ولی تعمیرات متوالی آن از صد سال پیش ، عظمت اولیه این كلیسا را به وی باز گردانید .
Normandie_Manche_Mont3_tango7174

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

72 − 63 =