رشد گردشگری ورزشی ترکیه

رشد گردشگری ورزشی ترکیه 

اتحادیه آژانس‌های مسافرتی ترکیه در گزارشی اعلام کرد: در سال 2014 این کشور بیش از 900 میلیون دلار از بابت ارائه خدمات ورزشی به گردشگران خارجی و برگزاری رویدادهای بین المللی ورزشی درآمد داشته است.در سال گذشته میلادی ترکیه میزبان 550 هزار گردشگر بود که برای انجام فعالیت‌های ورزشی مختلف به این کشور سفر کردند. در سال 2014 از کل مبلغ 1200 میلیارد دلار درآمد جهانی گردشگری، حدود 180 میلیارد دلار مربوط به گردشگری ورزشی بوده است.turkey4-qpr

براساس این گزارش سهم گردشگری ورزشی از کل درآمد صنعت گردشگری ترکیه در سال گذشته حدود 1.5 درصد بوده که بیشترین سهم آن مربوط به فوتبال و گلف است که البته به گفته مقامات گردشگری ترکیه این آمار طی آینده‌ای نزدیک افزایش چشمگیری خواهد داشت.

یک گردشگر ورزشکار به طور متوسط دو برابر یک گردشگر معمولی در ترکیه هزینه می‌کند؛ در حالی که هزینه یک گردشگر خارجی در ترکیه حدود 800 دلار است، اما یک گردشگر ورزشی در طول اقامت خود در ترکیه حدود 1648 دلار هزینه می‌کند.
trabzon_turkey5-qpr
هرساله بطور میانگین حدود 1200 تیم فوتبال اقدام به برگزاری اردوهای تدارکاتی در ترکیه می‌کنند که درآمد 100 میلیون دلاری برای اقتصاد این کشور به همراه دارد. از این میان، حدود 90 درصد تیم‌های فوتبال که در آنتالیا اردو می‌زنند، از کشورهای خارجی هستند و سالانه بالغ بر 16 هزار گردشگر گلف از ترکیه بازدید می‌کنند.ترکیه در جدول میزبانی از رویدادهای ورزشی جهان، رتبه هجدهم را دارد و طی هشت سال گذشته این کشور میزبان 14 رویداد ورزشی بوده است.
istanbul_tulip_festival_april_20151-qpr

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

72 − = 69