اعلام آمار سفر ایرانی ها به ترکیه

اعلام آمار سفر ایرانی ها به ترکیه

سفیر ترکیه در ایران از سفر ۶ میلیون ایرانی به ترکیه در سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت ۴۰۰ هزار ترکیه‌ای به ایران سفر کرده‌اند. افزایش تعداد توریسم میان دو کشور در سطح روسای جمهور نیز مورد تاکید است و برنامه‌های افزایش مسافر باید در این زمینه انجام شود.

به گزارش فارس، رضا چاکان تکین صبح امروز در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی تبریز بر نقش‌آفرینی آذربایجان‌شرقی در افزایش مبادلات تجاری میان ایران و ترکیه تاکید کرد. وی گفت: افزایش توریسم از ایران به ترکیه به میزان ۳۰ درصد در سال گذشته رخ داده و به ۶ میلیون نفر رسیده است. سفیر ترکیه در ایران ادامه داد: میزان مسافرت ترکیه‌های به تبریز و آذربایجان‌شرقی و ایران در سال گذشته به ۴۰۰ هزار نفر رسید که این میزان می‌تواند افزایش یابد.
amar1turkey-qpr
چاکان تکین گفت: سال گذشته نزدیک به ۴۰ میلیون نفر توریسم به ترکیه سفر کرده‌اند و در این زمینه از کشورهای نخست جهان هستیم. وی بیان کرد: مبادلات تجاری میان ایران و ترکیه و خریدهای ترکیه از ایران بیشتر در مورد گاز و پتروشیمی است که می‌تواند در زمینه‌های تجاری دیگر نیز این ارتباطات گسترش یابد.

چاکان تکین بر افزایش سفرها میان دو کشور تاکید کرد و گفت: افزایش پروازهای مستقیم میان شهرهای تبریز و ترکیه را در دستور کار داریم و تلاش می‌کنیم ولی در حال حاضر سیستم اداری ایران کمی کند است.

وی خواستار استفاده از ظرفیت تجار و صنایع برای توسعه ارتباطات میان دو کشور شد و گفت: سفارت ترکیه در ایران از تمام ظرفیت‌ها در این زمینه استقبال می‌کند. سفیر ترکیه در ایران اظهار کرد: در زمینه تجارت باید سود طرفین تامین شود و اینکه یک طرف تنها سود ببرد قابل قبول نیست و بر همین اساس از ظرفیت‌های طرف ایرانی و آذربایجان‌شرقی استفاده شود.
antalya_rafting_tour2turkey-qpr

وی خطاب به تجار و صنعتگران تبریز و آذربایجان تاکید کرد: شما می‌توانید برای افزایش مبادلات مثبت تجاری و ایجاد توازن میان دو کشور با معرفی محصولات مناسب و شناخت بازار ترکیه اقدام کنید و در این زمینه توجه به اهمیت رقابت در بازار مهم است. سفیر ترکیه در تهران یادآور شد: تجار و صنایع ایرانی باید بتوانند در زمینه رقابت‌های تجاری موفق عمل کنند چرا که امروز رقابت شدیدی در جهان تجارت وجود دارد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

69 + = 73